يكشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳ | چاپ | نامه الکترونیک

 
ثبت نام مقدماتی (پیش ثبت نام) وام شهريه صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم- نیمسال اول مهر 95 
 
دانشجویان گرامی جهت دریافت وام برای نیمسال اول مهر 95 طبق اطلاعیه صندوق رفاه وزارت علوم حتما ثبت نام مقدماتی در سايت www.swf.ir - پورتال دانشجویی داشته باشند.
 
متقاضیان وام برای بار اوّل و دوم به بعد نیز لازم است ثبت نام اوّلیه در آن سایت انجام دهند.
 
 
متن اطلاعیه صندوق رفاه وزارت علوم:
 
ثبت نام وام‌های دانشجویی از اول تیرماه بمدت دو ماه
 
رئیس صندوق رفاه دانشجویان از نام نویسی وام‌های دانشجویی از اول تیر ماه به مدت دو ماه خبر داد و گفت: براساس بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره ثبت اطلاعات فردی و برای درخواست وام نیمسال اول سال تحصیلی ۹6-۹5، متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند به قسمت پورتال دانشجویی سایت صندوق رفاه دانشجویان به نشانیwww.swf.ir مراجعه کنند.
به گزارش روابط عمومی، یزدان مهر با بیان اینکه ثبت‌نام برای وام‌های دانشجویی امسال برای نخستین‌بار دو مرحله‌ای است، توضیح داد: متقاضیان وام‌های دانشجویی اعم از وام تحصیلی، ودیعه مسکن، وام ضروری و... برای دانشجویان روزانه و وام شهریه برای دانشجویان شهریه پرداز  باید از اول تیرماه تا پایان مردادماه با مراجعه به سامانه مذکور نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند، در واقع ثبت‌نام مقدماتی توسط دانشجویان متقاضی وام صورت می‌گیرد.
 
رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویان در این بخشنامه به دانشگاه ها اعلام کرد: به منظور جمع آوری اطلاعات متقاضیان وام و تسهیل در ارایه خدمات دانشجویی در سامانه صندوق رفاه دانشجویان، امکان ثبت تقاضای وام های دانشجویی در سیستم اتوماسیون فاز ۲ برقرار شده است.
 
یزدان مهر افزود: پس از پایان ثبت‌نام مقدماتی آمار متقاضیان در شهریورماه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پالایش اطلاعات تا اواسط مهرماه ادامه خواهد یافت. سرانجام دانشگاه‌ها با توجه به میزان بودجه‌ای که صندوق رفاه دانشجویان در اختیار آنها قرار می‌دهد، دانشجویان واجدشرایط و افرادی که برای دریافت وام در اولویت هستند را برای دریافت وام به صندوق رفاه معرفی می‌کنند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان با بیان اینکه وام‌های مذکور در نیمسال اول و اواخر آبان‌ماه به متقاضیان پرداخت می‌شوند تاکید کرد: البته مبالغ وام‌ها هنوز مشخص نیست و باید به تصویب هیات امناء برسد اما بر اساس بررسی‌های انجام شده میزان وام شهریه مطابق سال قبل مي باشد.